اکانت قانونی چیست؟

در سال های اخیر با افزایش تورم و نوسانات ارزی که باعث افزایش شدید قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی شده اند، خریدن دیسک های بازی تقریبا غیر ممکن شده است و بیشتر گیمر ها به سختی میتوانند بیشتر از یک دیسک تهییه و نگه داری کنند. از این رو روش های مختلفی برای جایگزین کردن دیسک های گران قیمت بوجود آمده اند، یکی از این روش ها خرید “اکانت قانونی” می باشد که درواقع میتوان آن را امن ترین و بهترین جایگزین برای دیسک های گران قیمت درنظر گرفت.

منظور از اکانت چیست؟

در طی سال های اخیر هر شخص برای اجرای بازی ها نیاز به یک اکانت دارد که آن اکانت درواقع هویت گیمینگ شخص را نشان میدهد. حتی اگر از دیسک برای بازی کردن استفاده میکنید، بدون داشتن اکانت نمیتوانید بازی هارا اجرا کنید.

اکانت ها اطلاعات مختلفی در خود نگه میدارند، مانند: نام شما، رکوردهای شما، لیست بازی هایی که تاکنون تجربه کرده اید، کیف پول و… .

بازی های دیجیتالی

برای خرید هر بازی شما 2 گزینه دارید:

 1. نسخه فیزیکی : که همان دیسک بازی ها می باشد.
 2. نسخه دیجیتالی : که با پرداخت همان مبلغ از بازی میتوانید بازی را بدون خرید دیسک بر روی دستگاه خود دانلود و نصب نمایید که اصطلاحا به آن License (گواهی) بازی گفته میشود.

تفاوت نسخه فیزیکی و دیجیتالی

محتویات نسخه های دیجیتالی هیچ تفاوتی با نسخه فیزیکی ندارند و یکی از برتری های مهم نسخه های دیجیتالی این است که تاریخ عمر آن ها به پایان نمیرسد و هیچگونه خطری برای از دست رفتن پول شما وجود ندارد اما در مورد دیسک ها ممکن است دیسک شما آسیب  ببیند و شما ضرر خواهید دید.

از بدی های نسخه دیجیتالی میتوان به این موضوع اشاره کرد که شما نمیتوانید بازی ایی که بر روی اکانتتان خریداری کردید را دوباره بفروشید و درواقع پس از پرداخت مبلغ، License بازی را برای همیشه دارید.

اکانت هکی چیست؟

همانطور که اشاره شد هر شخص برای اجرای بازی ها نیاز به اکانت دارد و امنیت این اکانت ها باتوجه به هر پلتفرم متفاوت هست، در صورتی که رمز عبور اکانتی به صورت مناسب قرار نگرفته باشد و یا پروتوکل های امنیتی به درستی رعایت نشده باشد آن اکانت توسط هکرها به سرقت میرود و با تغییر دادن مشخصات و ارزیابی محتویات هر اکانت آن را به فروش میرسانند.

خرید اکانت هکی کاملا خلاف معیار های اخلاقی جامعه می باشد و متاسفانه روز به روز استقبال از این نوع اکانت ها بیشتر می شود.

اکانت هکی بخرید بن میشوید!

بله درست خواندید، اما این مورد همیشه رخ نمیدهد و شانسی میباشد اما نه کاملا!

شرکت سونی تنها در صورتی کنسولی را بن میکند که از روش های دزدی و به اصطلاح غیرقانونی برای محصولات و مزایای مختلف این کنسول استفاده شده باشد. یکی از این روش های غیر قانونی خرید اکانت هکی می باشد که سونی تنها در صورتی متوجه این موضوع میشود که صاحب اصلی اکانت متوجه به سرقت رفتن اکانتش شود و این موضوع را به پشتیبانی سونی گزارش دهد. در این صورت سونی پس از تایید هویت صاحب اکانت و دریافت شماره سریال کنسول صاحب اکانت، هر کنسولی که پس از هک شدن اکانت را وارد کرده باشد اخطار میگیرد و بن میشود. طبق گفته سونی، تمامی بن ها دائمی هستند و امکان بخشش وجود ندارد.

اکانت قانونی، فرشته نجات گیمرها

از آنجایی که خرید دیسک از نظر اقتصادی بسیار دشوار شده است و اکانت هکی هم خطرات خودش را دارد، بهترین راه استفاده از اکانت هایی است که به صورت اشتراکی استفاده میشوند. اصطلاحا به این نوع اکانت ها، اکانت قانونی میگویند.

در این نوع اکانت ها که توسط یک شخص یا فروشگاه ساخته میشوند، Licnese یک یا نهایتا دو بازی خریداری میشود و فروشگاه این اکانت را میان چند نفر به اشتراک میگذارد. این به اشتراک گذاری اکانت ها درواقع طرفندی است که خود شرکت ها مثل سونی و مایکروسافت این قابلیت را به افراد خانواده میدهد تا هر شخص مجبور نباشد جداگانه بازی را تهیه کند.

اشتراک به چه صورت است؟

هر اکانت میتواند به 3 حالت مختلف استفاده شود! به این حالت ها ظرفیت میگویند، هر ظرفیت فقط به یک شخص فروخته میشود به جز ظرفیت 1.

امکان بازی همزمان

تمام ظرفیت های یک اکانت میتوانند به صورت همزمان بدون ایجاد مزاحمت برای یکدیگر اقدام به استفاده از اکانت نمایند!

ویژگی Active As Primary (مهم)

اکتیو کردن هر اکانت بر روی کنسول این اجازه را به صاحب کنسول میدهد تا تمامی محتوایات داخل اکانت اعم از بازی ها و اشتراک های خریداری شد را با تمامی یوزر های دیگه که در داخل کنسول هستند به اشتراک بگذارد. به عنوان مثال اگر شما اکانتی که روش بازی فیفا 20 و پلی استیشن پلاس خریداری شده روی کنسولتان اکتیو کنید، تمامی یوزر های دیگه میتوانند بازی فیفا 20 را بدون نیاز به خریدن دوباره اجرا کنند (به مانند دیسک) و همچنین به راحتی از مزایای پلاس مانند آنلاین بازی کردن استفاده کنند.
توجه: هر اکانت فقط بر روی یک کنسول میتوانید به صورت همزمان اکتیو باشد، با هر بار روشن کردن کنسول، اکتیو بودن اکانت از طریق اینترنت به صورت خودکار بررسی میگردد و اگر مشخص شود اکانت روی کنسول دیگری اکتیو است بلافاصله از کنسول شما دی اکتیو میشود و شما دیگر نمیتوانید از محتویات اکانت استفاده کنید. قطع بودن اینترنت مانع از این بررسی میشود.

معرفی ظرفیت ها

ظرفیت / ویژگیگارانتیفروش مجددقابلیت Active As Primaryقابلیت اجرای بازی هنگام اتصال اینترنتقابلیت اجرای بازی هنگام قطع اینترنتاجرای بازی بر روی اکانت شخصیتان
ظرفیت 1تنها 24 ساعت پس از تحویل
ظرفیت 2
ظرفیت 3

با نگاه به جدول فوق میتوان خلاصه از معرفی هر ظرفیت را مشاهده کرد اما در ادامه به صورت دقیق تر به معرفی هر ظرفیت پرداخته میشود.

ظرفیت 1

 • ظرفیت یک هر اکانت درواقع ارزان ترین ظرفیت می باشد، مهمترین دلیل ارزان بودنش این است که پس از خرید این ظرفیت شما باید اتصال اینترنت را به صورت کامل از دستگاه قطع نمایید و تحت هیچ شرایطی به اینترنت وصل نشید. در صورت وصل شدن به اینترنت بازی شما قفل خواهد شد و با توجه به این مورد که گارانتی شما به اتمام رسیده است (24 ساعت) مجبور به خرید اکانت جدیدی هستید.
 • با خرید این ظرفیت میتوانید بازی را بر روی تمامی یوزر های دستگاه اجرا نمایید و از این رو تروفی های بازی را بر روی اکانت خودتان دریافت کنید.
 • بهترین روش استفاده از این ظرفیت برای بازی های داستانی می باشد و اکثر افراد حداقل 2 الی 3 بازی ظرفیت 1 خریداری می نمایند و پس از چند ماه لیست بازی هایشان را تغییر میدهند.

ظرفیت 3

 • با خرید این ظرفیت شما مجبور خواهید بود بازی را بر روی اکانتی که برایتان ارسال میگردد اجرا و بازی کنید از این رو امکان اجرای بازی ها بر روی اکانت شخصیتان وجود ندارد.
 • برای اجرای بازی ها نیاز به اتصال اینترنت دارید، اتصال اینترنت حجمی از شما کم نمیکند و میتوانید با اینترنت گوشی نیز این اتصال را نگه دارید زیرا هر 1 ساعت یکبار کنسول Licnese بازی را بررسی میکند و این امر نیاز به اتصال اینترنت دارد. در صورت قطع بودن اینترنت یا آپدیت نبود دستگاه، بازی شما قفل میشود و شما تا زمانی که به اینترنت وصل نشوید نمیتوانید قفل را باز نمایید.
 • این ظرفیت گارانتی مادام العمر دارد و تا زمانی که شرایط گارانتی رعایت شود شما میتوانید اقدام درخواست فروش اکانت نمایید.

ظرفیت 2 (دیسک دیجیتالی)

 • این ظرفیت به لطف قابلیت اکتیو کردن اکانت همانند دیسک می باشد و تمامی مزایای دیسک های فیزیکی را شامل میشود. با خرید این ظرفیت شما مشخصات اکانت را وارد دستگاه میکنید و پس از دانلود و نصب بازی و اکتیو کردن اکانت از اکانت خارج میشوید تا مزاحمتی برای ظرفیت 3 ایجاد نشود.
 • با خرید این ظرفیت میتوانید بازی را هم در حالت آنلاین و هم در حالت آفلاین اجرا نمایید.
 • امکانت اجرای بازی بر روی تمامی یوزر های کنسول وجود دارد و به سادگی میتوانید تروفی های بازی را دریافت کنید و همچنین بدون هیچ گونه مشکلی بازی هارا آپدیت نمایید.
 • گارانتی این ظرفیت دائمی می باشد و تا زمانی که خریدار برخلاف قوانین فروشگاه عمل نکرده باشد شامل ضمانت فروش و استفاده از اکانت می باشد.
این نوشته منتشر شده در آموزش ها می باشد. جهت اضافه کردن به علاقمندی های مرورگر خود بر روی لینک صفحه کلیک نمایید.

 1. :) گفت:

  سلام ایا در ظرفیت 1 اگه اکانت دیگری را به ایترنت وصل کنیم بازهم بازی قفل می شود

 2. Amir maleki گفت:

  سلام من اکانت gtaگرفتم ولی رمز جمیلی داده نشد ایا رمز جمیل پست میشود یا رمز اینها داده می شود

 3. Aade گفت:

  سلام اگه اکانت ظرفیت یک با دو بگیریم میتوانیم خودمان بازی هارا تغییر دهیم یا فروشنده هر چند ماه یک بار بازی ها را تغییر میدهد؟؟

 4. Aade گفت:

  سلام اگه اکانت ظرفیت یک یا دو بگیریم میتوانیم خودمان بازی هارا تغییر دهیم یا فروشنده هر چند ماه یک بار بازی ها را تغییر می دهد؟؟

 5. Aade گفت:

  در اکانت ظرفیت ۱یا ۲ چند بازی دارد کم کردن بازی ها یا زیاد کردن بازی ها یا تغییر دادن بازی ها آیا به دست فروشنده است؟

 6. M79 گفت:

  سلام
  برای ظرفیت ۱ تا چند ساعت وقت داریم بازی رو دانلود کنیم و بعد افلاین بشیم؟

 7. حسین گفت:

  بعد از ثبت اکانت ظرفیت یک آیا میتونیم که دانلود رو انلاین از روی کنسول انجام بدیم؟ از اونجا که میگید گارانتی ۲۴ ساعته منظورم اینه که دانلود رو زیر ۲۴ ساعت انجام بدیم مثلا بازی هایی که ۱۰ الی ۲۰ گیگ هستن رو میشه تو سه ساعت دانلود کرد دیگه…

  • امیررضا صدرایی گفت:

   سلام بله اگر با پشتیبانی همانگ کنید میتونید درخواست زمان بیشتر برای دانلود بازی بدید

 8. امیر گفت:

  سلام
  من داخل دستگاهم بازیه ظرفیت 1 دارم
  الان دوباره میخوام بازی بریزم بازی داخل دستگاهم پاک نمیشه که

 9. parsa گفت:

  سلام یه سوال بازی های اکانت قانونی از توی ps store خریداری شدن؟ بعد اینکه هر اکانت رو چند نفر میتونن استفاده کنن؟

  • امیررضا صدرایی گفت:

   سلام بله تمامی بازی ها از استور خود سونی خریداری میشوند و ما فاکتور خرید را هم داریم، هر اکانت 3 نفر میتونن استفاده کنن ولی هر ظرفیت تنها برای یک نفر هست!

 10. pouya گفت:

  اگر روزی قصد تغییر شغل داشته باشید و این سایت رو ببندید کامل چه اتفاقی برای بازی های ما میفته ؟
  و اینکه اگر شما لزوما حتما حتما بازی مارو نخرید دوباره در این صورت ما میتونیم بازیمونو خودمون تو دست یا مثلا دیوار بفروشیم ؟

  • Amirreza faroughi گفت:

   فعلا که قصدش رو نداریم ولی اگر روزی این اتفاق قرار شد بیوفته سایت به کس دیگه ای تحویل میدیم.
   بازی ها رو خودتون هم میتوند بفروشید ولی حتما حتما باید با پشتیبانی هماهنگ کنید طرفی هم که قراره بازی بخره باید تو سایت ثبت نام کنه و اطلاعاتش تایید شه.

 11. رامتین سروری گفت:

  شما گفتید که تو ظرفیت ۱ نباید به اینترنت متصل شد ، پس چطوری بازی هارو دانلود کنیم؟
  من به کامپیوتر هم دسترسی ندارم و میخوام از رو کتسول دانلود کنم

  • امیررضا صدرایی گفت:

   سلام اگر آموزش هارو مرحله به مرحله دنبال کنید ذکر کردیم که اول دانلود انجام میدید بعد از تکمیل مراحل در آخرین مرحله اینترنت قطع میشه اونم به دلیل اینکه وقتی ظرفیت 2 همون اکانت به فروش رفت و تحویل داده شد، خریدار ظرفیت 1 قفل نشه بازیش

 12. گفت:

  سلام وقت بخیر .
  الان من اکانت هکی دارم روی پی اس فورم .
  میتونم تمام اکانت ها رو پاک کنم و کلا دستگاه رو کامل مثل روز اولش کنم ؟ چه جوری ؟ ریست فکتوری نداره ؟
  بعد از اینکه ریست کردم میتونم فقط با اتصال به اینترنت از پی اس استور بازی وارزون رو نصب کنم ؟

 13. alireza zamanian گفت:

  سلام
  تایید دو مرحله ای را برای نصب دوباره بازی چگونه میتوان دریافت کرد

 14. سینا گفت:

  سلام ببخشید من یه اکانت دارم هیتمن ۲ دارم اگه بخوام بفروشم چقدر میشه ۲۵ گیگ هم اینترنت دادم و از فروشگاه دانلود کردم

 15. ارش غلامی گفت:

  ببخشید اگه اکانت بخریم ازتو امکان پریدن هم داره یا واسه همیشه موندگاره؟

 16. امین احمدی گفت:

  سلام. میخواستم بدونم من اگه اکانت ظرفیت ۳ بخرم میتونم با دوستام آنلاین بازی کنم؟

 17. ARASH THE KING OF KINGS گفت:

  سلام آیا اکانت قانونی ظفیت دو بخریم بازم برای بازی های آنلاین باید پلاس یه ماهه سه ماهه یکساله یا … بخریم تا بتونیم به قسمت های آنلاین بازی دست پیدا کنیم مثلا تو بازی کشتی کج یه سری قسمتاش قفله و فقط باید با پلاس برای آنلاین شدن بازی کنیم ممنون میشم راهنمایی کنین

  • امیررضا صدرایی گفت:

   باسلام
   بله برای آنلاین بازی کردن همچنان به پلاس نیاز دارید

 18. مصطفی گفت:

  سلام
  1-من اگر بخوام بازی جی تی ای و فیفا 22 و بتلفیلد رو اکانت قانونی ظرفیت دوم بخرم میتونم بعد اینکه دیگه نخواستمشون به صورت جداگانه بفروشم؟؟
  2-اصلا خودمون میتونیم یه اکانت بخریم و بعد بفروشیم؟؟چجوری میتونیم اکانت داشته باشیم برای خودمون؟

 19. امیر گفت:

  سلام میشه بعد از دریافت اکانت پسورد و جیمیل رو تغییر بدیم؟
  اگه این کارو کنیم چه اتفاقی می افته؟

 20. مهیار گفت:

  من اکانت قانونی هیتمن آخریو برام نصب کردن ولی 3 تا مرحله بیشتر باز نشده بود دلیلش چی بوده؟

 21. Mohamad گفت:

  باسلام بنده سونی 4تازه خریدم ولی هیچی سردر نمیارم میشه از اول توضیح بدین که از کدوم سایت گیم بخرم وچگونه به سونی4گیم بزنم مرسی اکانته،کپی خور نیست

  • امیر لیلاز مهرآبادی گفت:

   سلام مقالات را مطالعه کنید
   در صورت وجود ابهام با پشتیبانی فروش در تلگرام و یا واتس آپ در ارتباط باشید
   @sheydesupport1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چجوری میتونم کمکتون کنم؟